1000 Miglia 2019
12 Maj 2019

1000 Miglia 2019

Od 15 do 18 maja odbywać się będzie 37. edycja upamiętniająca najsłynniejsze wyścigi wszech czasów: w centrum uwagi znajdzie się marka Alfa Romeo

W rolę "Automotive Global Partnera" wcieli się Alfa Romeo

Legendarna więź pomiędzy marką, która jest rekordzistką pod względem liczby zwycięstw w wyścigach, jedenastu w latach 1927-1957, oraz Mille Miglia została przedłużona na kolejne trzy lata. To jednak nie wszystko. Alfa Romeo jest najsilniej reprezentowanym w wyścigach przez 44 samochody producentem samochodowym.

Niezwykłe modele Alfy Romeo

Na imprezie w Brescii wyróżnia się kilka ekskluzywnych modeli Alfa Romeo należących do FCA Heritage, działu Grupy zajmującego się ochroną i promocją dziedzictwa kulturowego włoskich marek FCA. Samochody te na co dzień są wystawiane w Muzeum Alfy Romeo w Arese - "Wehikuł czasu". Historyczne „perełki" marki wspierane są przez flotę trzydziestu Alf Romeo Giulia i Stelvio, aut z oficjalnego konwoju 1000 Miglia 2019 i przez limitowane serie specjalne Giulii Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio "Alfa Romeo Racing".

Alfa Romeo dla 1000 Miglia

Przez cały okres trwania 1000 Miglia, fani będą mogli być w kontakcie ze światem Alfy Romeo. W malowniczej scenerii piazza della Vittoria w Brescii, 14 i 15 maja, przy okazji plombowania i kontroli technicznych samochodów, dostępne będzie stoisko firmowe marki. Można będzie wybrać spośród licznych oficjalnych produktów reklamowych i podziwiać wystawiane modele. Również 15 maja, w tym samym miejscu, Antonio Giovinazzi przywita się z fanami i weźmie udział w emocjonujących początkowych etapach wyścigów.