485 kilometrów zasięgu e-Niro
24 Grudzień 2018

485 kilometrów zasięgu e-Niro

Kia potwierdza homologowany zasięg elektrycznego e-Niro na jednym ładowaniu baterii

Nowa Kia e-Niro

Nowa Kia e-Niro trafi do sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku i zaoferuje nabywcom zasięg do 485 kilometrów na jednym ładowaniu baterii. Pierwszy w pełni elektryczny crossover marki Kia w europejskiej specyfikacji miał swój debiut podczas październikowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Dwa silniki elektryczne

Model wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy 395 Nm, dzięki czemu e-Niro potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy. Standardowy akumulator o pojemności 39,2 kWh współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM), który zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 9,8 sekundy.

Innowacyjne technologie do odzyskiwania energii

Kia wyposażyła e-Niro w szereg technologii zwiększających wydajność akumulatora i poprawiających zasięg samochodu, w tym w odzysk energii hamowania, podpowiedzi nawigacji zależne od ukształtowania terenu na trasie przejazdu i podpowiedzi dotyczące stylu jazdy uwzględniające sytuację na trasie.