600 wodorowych taksówek w Paryżu
27 Luty 2019

600 wodorowych taksówek w Paryżu

Do końca 2020 roku Toyota dostarczy do paryskiej floty taksówek kolejne 500 samochodów

Flota bezemisyjnych, wodorowych taksówek

W Paryżu od 2015 roku działa sieć taksówkowa Hype, której flota składa się obecnie ze 100 wodorowych Toyot Mirai. Do końca przyszłego roku Toyota dostarczy do paryskiej floty taksówek kolejne 500 samochodów. Program zostanie zrealizowany przez powołaną właśnie spółkę joint-venture HysetCo.

Taksówki w Paryżu będą bezemisyjne do 2024 roku

Spółka HysetCo będzie się zajmowała dystrybucją wodoru oraz opracowywaniem odpowiednich aplikacji. Każdy z partnerów wniesie do projektu swoją wiedzę i zasoby. Ich celem jest rozwój czystego transportu i poprawa jakości powietrza, a także pokazanie, że pojazdy na wodór to rozwiązanie, które pozwoli szybko rozwinąć zrównoważony transport pasażerski na dużą skalę.

Toyota rozwija technologie wodorowe od 27 lat

Zaangażowanie Toyoty w technologie wodorowe wpisuje się w program Toyota Environmental Challenge 2050, którego jednym z 6 celów jest wyeliminowanie emisji CO2 z całego cyklu życia samochodów produkowanych przez firmę. Toyota rozpoczęła prace badawcze nad technologią ogniw paliwowych w 1992 roku. Średniej wielkości sedan z silnikiem elektrycznym o mocy 154 KM, po zatankowaniu zbiorników wodoru trwającym 3 minuty ma zasięg 500-700 km, a w czasie jazdy emituje tylko czystą wodę.