62 ZOE
17 Marzec 2019

62 ZOE

Renault dostarczyło urzędowi miasta Madrytu 62 samochody Renault ZOE

„Plan A de Calidad del Aire”

W ramach programu poprawy jakości powietrza, Renault dostarczyło Urzędowi Miasta Madrytu flotę 62 Renault ZOE – najlepiej sprzedającego się na rynku samochodu elektrycznego. ZOE bazuje na jedynym rozwiązaniu technologicznym, które każdemu zapewnia zrównoważoną mobilność. Przyjazna dla środowiska elektryczna jednostka napędowa nie emituje CO2 i tlenków azotu, a samochód jest bezgłośny.

System carsharingowy

ZOE jest też dobrze znany mieszkańcom Madrytu dzięki sukcesowi systemu carsharingowego „Ziti”, z którego tylko w ciągu pierwszego roku funkcjonowania skorzystało ponad 165 000 użytkowników. W 2018 roku ZOE było również najchętniej kupowanym przez przedsiębiorców samochodem elektrycznym, zyskując zaufanie wielkich korporacji i urzędów.

W 2018 roku ZOE powróciło na pierwsze miejsce

Łącznie auto znalazło ponad 2 000 nabywców, co zapewniło wzrost sprzedaży o 25% w stosunku do 2017 roku. Udział elektrycznego modelu Renault w tym segmencie rynku osiągnął 30%. Od debiutu w 2013 roku, model ZOE jest w grupie najchętniej kupowanych w Hiszpanii samochodów zeroemisyjnych. Ogółem po tamtejszych drogach jeździ już ponad 4 000 takich aut.