A110 Sportowym Samochodem Roku
02 Grudzień 2018

A110 Sportowym Samochodem Roku

Alpine A110 zostało wybrane przez magazyn „Top Gear” Sportowym Samochodem Roku

To już druga nagroda magazynu „Top Gear” dla Alpine A110

Alpine A110 zdobyło prestiżowy tytuł Sportowego Samochodu Roku (Sports car of the year) w tegorocznej edycji konkursu magazynu BBC „Top Gear”. Jest to kolejny sukces po nagrodzie Performance car of the year przyznanej Alpine A110 przez ten sam magazyn podczas październikowego Speed Week.

Charlie Turner, redaktor naczelny magazynu „Top Gear”:

W tym roku było niewiele samochodów, co do których wszyscy byliśmy tak zgodni, zarówno w odniesieniu do stylistyki, jak i prowadzenia samochodu. Jesteśmy pod wrażeniem trzymania się drogi i perfekcyjnego wyważenia, podziwiamy precyzję i finezję prowadzenia, jak również design i konstrukcję. To triumf przyjemności nad prędkością, umiejętności konstrukcyjnych nad brutalną mocą”.

Marka Alpine została reaktywowana...

...aby produkować sportowe coupe nastawione na wysokie osiągi i nawiązujące stylistycznie do słynnego Alpine z lat 60. i 70. W efekcie powstał model A110 oraz seria limitowania Première Edition wyprodukowana w liczbie 1955 sztuk. Wszystkie egzemplarze serii zostały zarezerwowane w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży. A110 jest obecnie dostępne w dwóch wersjach: A110 Pure i A110 Légende.