Mistrzostwa Abarth 124 rally
08 Maj 2019

Mistrzostwa Abarth 124 rally

Abarth 124 rally pomyślnie zadebiutował w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, w drugiej rundzie Mistrzostw Europy ERC2 i pierwszym Abarth Rally Cup

Jednomarkowe Mistrzostwa Abarth 124 rally

Hiszpańscy kierowcy zdominowali drugą rundę Mistrzostw Europy ERC2 oraz pierwszy Abarth Rally Cup, jednomarkowe Mistrzostwa przeznaczone dla modelu Abarth 124 rally, na które składa się 6 spośród 8 rund uwzględnianych do tytułu Mistrza Kontynentu. Alberto Monarri z Albertem Chamorro prowadzący Abartha 124 rally zespołu SMC Junior Motorsport, wygrali w kategorii ERC2 i R-GT w Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

16. miejsce w klasyfikacji ogólne

Oprócz tego, obaj Hiszpanie zdobyli 16. miejsce w klasyfikacji ogólnej i wyróżnili się wśród załóg w samochodach z napędem na dwa koła. Dzięki temu sukcesowi, Monarri prowadzi teraz w klasyfikacji Abarth Rally Cup Mistrzostw Europy ERC2 i w Pucharze samochodów z napędem na dwa koła Spanish Rally Championships, którego jest aktualnym Mistrzem.

Pozostali zawodnicy

Na trzecim miejscu znaleźli się Polacy Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, a na czwartym Włosi Andrea Nucita i Michele Ferrara, spóźnieni w pierwszym etapie z powodu problemu technicznego rozwiązanego przez zespół pod koniec pierwszego dnia zawodów. Drugiego dnia Nucita podjął próbę powrotu, uzyskując dobre wyniki na szybszych odcinkach specjalnych charakteryzujących się dużą widowiskowością oraz wymagających technicznie, co dodatkowo przyciągnęło uwagę publiczności.