Abarth 595 z tytułem w Hiszpanii
21 Luty 2019

Abarth 595 z tytułem w Hiszpanii

W Hiszpanii Abarth 595 po raz czwarty zdobył tytuł w Best Cars Awards 2019

26. edycja prestiżowego konkursu Best Cars Awards 2019

Abarth 595 po raz czwarty z rzędu został wybrany przez Czytelników magazynów „Autopista", „Automóvil", „Coche Actual" i „Autovía", najlepszym samochodem w kategorii „Samochód Miejski". Fiat 500 zajął drugie miejsce, potwierdzając tym samym swój status ponadczasowej ikony.

Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA:

Jesteśmy bardzo dumni, że Abarth 595 zdobył po raz czwarty z rzędu tę jakże ważną nagrodę. Jest to dowód na to, że nasz „mały supersamochód" jest niekwestionowanym symbolem i swoistej, włoskiej kreatywności, sportowego charakteru oraz dbałości o szczegóły oraz że jest bardzo doceniany przez hiszpańskich Czytelników."

Niekwestionowany symbol włoskiego stylu i osiągów

Gama Abartha 595 prezentuje ewolucję ikony marki, wyrażoną poprzez różne poziomy mocy od 145 do 180 KM oraz silniki Euro 6D-Temp, które spełniają potrzeby wszystkich Klientów. Wersje Competizione i Turismo to dwa oblicza Abartha, pierwsze to osiągi, a drugie to styl. Dopełnieniem tej gamy jest model 595 o mocy 145 KM, który reprezentuje poziom „wejściowy" do świata Abartha oraz ukierunkowana na osiągi wersja 595 Pista.