Abarth Tributo XSR
19 Listopad 2016

Abarth Tributo XSR

Nowy, koncepcyjny samochód Abarth

Nowy model Abarth

Abarth przedstawia prototyp dedykowany XSR w celu uczczenia prezentacji nowego modelu Yamahy - XSR 900 Abarth. Jest to pierwszy motocykl powstały we współpracy tych dwóch dynamicznie rozwijających się firm. Tributo XSR to samochód koncepcyjny utrzymany w szarej kolorystyce, z czerwonymi detalami. Styl Yamahy XSR można poznać także po wielu elementach wykonanych z włókna węglowego, nawiązujących do przedniej owiewki, błotnika i nakładki siedzenia motocykla.

Wspólny rodowód

Samochód koncepcyjny Abartha, jak i motocykl Yamaha XSR 900 Abarth mają sportowy układ wydechowy firmy Akrapovič, który poprawia osiągi, zapewnia doskonałe brzmienie i nadaje obu maszynom indywidualny charakter. Logo XSR umieszczone na tylnej klapie samochodu podkreśla związki z cafe racerem Yamahy.

Współpraca

Osiągi, perfekcyjne wykończenie i zaawansowane technologie zawsze wyróżniały markę Abarth. Współpraca z zespołem Movistar Yamaha MotoGP w Światowych Mistrzostwach FIM MotoGP opiera się na tych wartościach, wspólnych dla obu marek. W ramach umowy, Abarth dostarcza samochody z gamy FCA zespołowi Movistar Yamaha MotoGP na całym świecie. Owocem zeszłorocznej współpracy między marką Abarth a oficjalnym zespołem Yamahy była seria specjalna 695 bipostoYamaha Factory Racing Edition".