Alfa Romeo na Gumball
09 Czerwiec 2019

Alfa Romeo na Gumball

Alfa Romeo podczas 21. edycji imprezy Gumball 3000

3000 mil wyścigu

Gumball 3000 to nietypowy wyścig samochodowy o długości 3000 mil lub prawie 5000 kilometrów, odbywający się na drogach otwartych dla ruchu, a każda edycja zahacza o miejsca odwiedzane przez międzynarodową elitę towarzyską. W tym roku wyścig Gumball przejdzie przez Europę, startując z Mykonos, a kończąc na Ibizie 15 czerwca, i przejdzie przez Ateny i Saloniki, pod drodze zahaczając o „Porto Montenegro" w Tivacie.

Fundacja Gumball

W wydarzeniu regularnie biorą udział gwiazdy z całego świata: artyści, biznesmeni, twórcy trendów i filantropi, którzy pomagają zebrać fundusze na cele charytatywne Fundacji Gumball. W rzeczy samej, Fundacja wspiera projekty młodzieżowe i edukacyjne, programy sportowe, infrastrukturalne i środowiskowe na całym świecie. Prawdziwym zwycięzcą jest zawsze dobroczynność.

Specjalne Stelvio Quadrifoglio

Dla Stelvio Quadrifoglio, biorącego udział w Gumball, projektanci Alfa Romeo wybrali motyw zgodny z luksusowym wizerunkiem tej sportowej marki, podkreślonym akcentami kolorystycznymi i przyciągającymi wzrok elementami typowymi dla lakierów nadwozi luksusowych supersamochodów, prototypów, samochodów wyścigowych i pojazdów typu „one-off",które biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.