Alfa Romeo na Mille Miglia
19 Marzec 2018

Alfa Romeo na Mille Miglia

W 1928 roku Alfa Romeo odniosła pierwsze z 11 swoich zwycięstw w wyścigach, które odbywały się od 1927 do 1957 roku

Najpiękniejsze wyścigi na świecie

Od 16 do 19 maja br., na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia, odbędzie się 36. edycja historycznego wyścigu upamiętniającego „najpiękniejsze wyścigi na świecie", jak zwykł nazywać je Enzo Ferrari. Jest to niepowtarzalny zlot, w którym weźmie udział Alfa Romeo, zarówno w charakterze sponsora, jak i „jubilatki".

Jubileuszowy etap w Muzeum Alfy Romeo - „Wehikule czasu"

1 kwietnia 1928 roku Giuseppe Campari i Giulio Ramponi stanęli na najwyższym stopniu podium, dzięki 6C 1500 Super Sport, jednemu z największych dzieł Vittoria Jano, które wyróżniło się swoją rewolucyjną mechaniką ze stałą i turbodoładowaną głowicą. Ten niezwykły samochód pokonał trasę 1618 km z niezłą średnią 84 km/h, uzyskując w ten sposób pierwsze z 11 zwycięstw Alfy Romeo.

Symbol „Quadrifoglio" ciągle na najmocniejszych samochodach Alfa Romeo

W wyścigach Mille Miglia 2018 weźmie również udział 30 współczesnych samochodów, w tym Giulia i Stelvio, które marka udostępni organizacji jako oficjalne samochody Mille Miglia 2018. Podziwianie samochodów zabytkowych, które stworzyły sportową legendę Alfy Romeo, może pomóc zrozumieć, jak zrodził się na przestrzeni lat i na wymagających trasach wyścigów ten bezcenny dorobek w postaci stylu i techniki, którego efektem są obecne samochody.