Alpine w nowych odsłonach
15 Marzec 2018

Alpine w nowych odsłonach

Po udanej premierze A110 Première Edition marka Alpine prezentuje trzy nowe wersje ultralekkiego sportowego samochodu

A110 Pure i A110 Légende

Obydwa modele mają taką samą specyfikację techniczną jak A110 Première Edition – model wyprodukowany w 1955 egzemplarzach, które zostały wyprzedane w pięć dni po premierze. Pure to nowa wersja A110, które ma zapewnić kierowcy niezrównane wrażenia podczas jazdy. Jest to wersja najbliższa kultowemu modelowi A110 Berlinette, który wygrał w 1973 roku Rajd Monte Carlo. Légende to z kolei rasowe GT idealne do codziennej jazdy. Jest dostępne w wyższej wersji wyposażenia oraz z niezwykle wygodnymi fotelami.

Ultralekki samochód sportowy

Zarówno wersja Pure, jak i Légende zostały zaprojektowane na bazie tego samego ultralekkiego i niezwykle wytrzymałego podwozia z aluminium, które wykorzystano po raz pierwszy w wersji Première Edition. Dzięki odchudzonej konstrukcji, wyróżnikiem modelu A110 jest imponująca zwrotność i przyjemność jazdy. Umieszczony centralnie 4-cylindrowy turboładowany silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 252 KM zapewnia prawdziwie sportowe osiągi.

Nowy model wyścigowy GT4

Pojazd zaprojektowany przez współpracujących z marką Alpine inżynierów ze specjalizującej się w sportach samochodowych firmy Signatech, to wersja A110, której cechy szczególne to niezwykła zwrotność i sportowe osiągi. Obok wersji A110 Cup jest to druga wyczynowa odsłona modelu. Nowe A110 GT4 ma silnik o zwiększonej mocy oraz większy docisk w porównaniu z A110 Cup, dzięki czemu marka Alpine będzie mogła rywalizować na torach wyścigowych z najbardziej znanymi markami.