Art Car E-Mehari
19 Czerwiec 2018

Art Car E-Mehari

E-Mehari według projektu Jean-Charlesa de Castelbajac

Citroën Méhari kończy 50 lat

W pół wieku od premiery tego auta i w dwa lata po prezentacji nowego modelu E-Mehari, nieszablonowy kabriolet pozostaje symbolem śmiałości francuskich konstruktorów i stylistów w dziedzinie motoryzacji. Aby uczcić ten jubileusz, Citroën zwrócił się do projektanta mody Jean-Charlesa de Castelbajac i poprosił go o zaprojektowanie wyjątkowej wersji tego auta.

Art Car jako projekt jedyny w swoim rodzaju

Jean-Charles de Castelbajac uczynił z nowego Citroëna E-Mehari symbol francuskiego stylu życia – swobodnego, tchnącego optymizmem, w duchu wiecznej, nieograniczonej kreatywności. E-Mehari Art Car powstał według reguły „zakaz zakazywania: tutaj wszystko wolno!”.

Maj 1968, czyli u źródeł legendy

Był to samochód prosty i bezpretensjonalny, wszechstronny, z nieszablonowym odkrytym nadwoziem w kolorach inspirowanych popularną modą. Bazował na płycie podłogowej modelu Dyane 6 i wyróżniał się karoserią z tworzywa sztucznego ABS wykonaną według pomysłu Rolanda de La Poype. Zaletą auta jest zaawansowana modułowość nadwozia powyżej linii drzwi – nawet przednią szybę można złożyć na maskę.