Autonomiczny Lexus w 2020 roku
23 Luty 2019

Autonomiczny Lexus w 2020 roku

Już w przyszłym roku na ulice może wyjechać pierwszy samochód Lexusa zdolny do autonomicznej jazdy

Lexus LS jako laboratorium na kołach

W styczniu na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas Toyota zaprezentowała eksperymentalny pojazd TRI-P4, oparty na nowym Lexusie LS 500h. To nie pierwsze jeżdżące laboratorium oparte na limuzynie Lexusa i opracowane przez Toyota Research Institute, należącą do japońskiego koncernu firmę zajmującą się pracami nad pojazdami autonomicznymi.

Autonomiczna jazda po autostradzie

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie Lexus LS będzie pierwszym samochodem drogowym, w którym zostaną zastosowane rozwiązania opracowane przez TRI. Samochód może zadebiutować przy okazji Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, których głównym sponsorem jest Toyota. Trzeba jednak zaznaczyć, że początkowo będzie oferował tryb autonomicznej jazdy wyłącznie w ruchu autostradowym.

W tej chwili w Toyota Research Institute - Advanced Development pracuje około 500 pracowników skupionych na tworzeniu pojazdów autonomicznych, a w przyszłości ma ich być nawet 1 000. Chociaż około 80% załogi stanowią Japończycy, w tokijskim biurze firmy mówi się po angielsku. Nie brakuje tutaj osób, które swoje kariery rozwijały w Dolinie Krzemowej i pracowały dla takich firm jak Google czy Netflix.