„Bezpieczeństwo klasy Š”
06 Kwiecień 2018

„Bezpieczeństwo klasy Š”

Ekspozycja marki Škoda podczas Poznań Motor Show

Škoda na Poznań Motor Show

Na tegorocznej edycji Poznań Motor Show goście będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z wieloma systemami bezpieczeństwa stosowanymi w autach najpopularniejszej marki w Polsce, ale także doświadczyć wielu z nich na zewnętrznej strefie „Bezpieczeństwo klasy Š”. Na ekspozycji mierzącej 3800 m2, zaplanowano 3 różne strefy: place manewrowe, strefę symulatorów zdarzeń drogowych oraz strefę technologiczną.

Strefa symulatorów zdarzeń drogowych i strefa technologiczna

Pierwsza z zadaszonych stref prezentować będzie symulatory zdarzeń drogowych. Na uczestników strefy będzie czekał symulator zderzeń, który ukaże siły oddziałowujące na pasażera samochodu, ulegającego zderzeniu z przeszkodą. Kolejną atrakcją w strefie będzie symulator dachowania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w strefie technologicznej goście będą mogli poznać auta marki Škoda w niecodzienny, niedostępny nigdzie indziej sposób. Przygotowano m.in. interaktywne gry oparte o gogle VR Oculus Rift oraz okulary holograficzne Hololens.

Place manewrowe

Uczestnicy targów będą mogli poruszać się samochodami w asyście instruktorów ŠKODA Auto Szkoły i testować systemy w realnie odtworzonych sytuacjach drogowych. Na dwóch placach zostanie zaprezentowany system Area View, który zapewnia kierowcy komfort manewrowania na ograniczonej przez przeszkody powierzchni. Na kolejnych placach zaplanowano test asystenta jazdy z przyczepą (TRAILER ASSIST) oraz systemu hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem (PEDESTRIAN MONITOR).