BMW 2002 Hommage
28 Maj 2016

BMW 2002 Hommage

Wyjątkowy samochód BMW na tegoroczny Konkurs Elegancji

BMW 2002 Hommage jest hołdem dla niezwykłych dokonań inżynierów, poczynionych w modelu BMW 2002 turbo i ich odzwierciedleniem w studyjnym modelu z obecnych czasów. Model został stworzony na tegoroczny konkurs Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Pozioma, karbonowa taśma owija się wokół linii barkowej modelu 2002 Hommage i wizualnie dzieli nadwozie na dwie odrębne części. Górną - składającą się z maski, dachu i pokrywy bagażnika, pokrytych matowym lakierem. Dolna część kontrastuje błyszczącym lakierem, wyrzeźbionymi powierzchniami i dystyngowanymi liniami, które wypełniają boki pojazdu.

Detalem, który najbardziej przykuwa uwagę są szeroko uformowane nadkola, które zdają się podpierać nadwozie. Przywodzą na myśl homologowaną wersję BMW 2002 turbo, która potrzebowała mocno poszerzonego nadwozia, aby dostosować się do znacznie zwiększonego rozstawu kół. Dwukolorowe, 20-calowe koła z lekkich stopów są łącznikiem samochodu z drogą. Nowoczesny wygląd bogato dekorowanych, wieloszprychowych kół nawiązuje do wyścigowych obręczy z dawnej epoki. Lakierowane na złoto zaciski hamulcowe - z logiem M - dodają klasy.

BMW zastosowało nowoczesną interpretację stylistyki modelu 2002 - sportowego coupe, utrzymanego w klasycznej tradycji samochodów BMW Hommage. Model BMW 2002 Hommage to przede wszystkim dowód czystej radości z jazdy w roku 2016.