BMW Group i Microsoft
17 Kwiecień 2019

BMW Group i Microsoft

Firmy podjęły współpracę w ramach nowej inicjatywy napędzającej rozwój otwartego przemysłowego internetu rzeczy

Podjęcie nowej inicjatywy

Podczas targów Hannover Messe, firmy Microsoft i BMW Group ogłosiły podjęcie nowej inicjatywy społecznościowej, umożliwiającej szybsze i efektywniejsze kosztowo innowacje w sektorze produkcyjnym. Aktualnie w branży produkcyjnej tempo i rentowność produkcji może ulegać ograniczaniu przez złożone, zastrzeżone systemy, które prowadzą do powstawania silosów danych i obniżają produktywność.

Otwarta platforma produkcyjna

Inicjatywa ma w zamierzeniu wspierać rozwój rozwiązań w zakresie inteligentnych fabryk przy współudziale członków OMP z branży motoryzacyjnej i szerzej rozumianego sektora produkcyjnego. Celem współpracy jest znaczące przyspieszenie rozwoju przemysłowego Internetu rzeczy, skrócenie okresu do osiągnięcia pierwszych korzyści („time to value”) i wzrost wydajności produkcyjnej, przy jednoczesnym rozwiązywaniu powszechnych wyzwań w sektorze przemysłowym.

Chmura Microsoft Azure

Otwarta platforma produkcyjna, zbudowana na bazie przemysłowego Internetu rzeczy w chmurze Microsoft Azure, zapewni architekturę referencyjną z elementami typu „open source” na bazie otwartych standardów przemysłowych oraz otwartego modelu danych. Oprócz usprawnienia współpracy, podejście na bazie platformy ma na celu otwarcie i standaryzację modeli danych (dotychczas przechowywanych w systemach zastrzeżonych), umożliwiających rozwój strategii analitycznych i uczenia maszynowego.