BMW Group otwiera fabrykę w Meksyku
17 Czerwiec 2019

BMW Group otwiera fabrykę w Meksyku

Wysoce postawieni przedstawiciele rządu meksykańskiego wraz z BMW Group oficjalnie otworzyli nową fabrykę w San Louis Potosi

Inwestycja w Meksyku

W nową lokalizację produkcji firma zainwestowała ponad miliard dolarów amerykańskich. Gdy tylko faza rozruchu zostanie ukończona, fabryka, która już teraz zatrudnia 2500 ludzi, będzie w stanie produkować ok. 175 000 samochodów rocznie.

Oliver Zipse, członek Zarządu BMW AG ds. Produkcji:

Nowa fabryka w San Luis Potosi jest ważnym filarem globalnej strategii produkcyjnej BMW Group. Dążymy do osiągnięcia równowagi w produkcji oraz sprzedaży w wielu różnych regionach świata. Pragniemy wzmocnić naszą działalność na innych znaczących rynkach, także tych wschodzących. Fabryka w San Luis Potosi zdecydowanie zwiększy elastyczność regionalnej produkcji w obu Amerykach. To właśnie stąd nasze lokalnie wyprodukowane BMW serii 3 Limuzyna dostarczane będzie do klientów na całym świecie”.

BMW serii 3

W San Luis Potosi produkowany będzie najbardziej popularny model serii BMW BMW serii 3 Limuzyna. To kultowe auto, które na zawsze zapisało się w ponadstuletniej historii marki, wciąż wyznacza standardy dynamicznych osiągów, wydajności oraz designu.