BMW i. Visionary Mobility
25 Marzec 2018

BMW i. Visionary Mobility

Od wizji do przełomu: elektryczna mobilność w Muzeum BMW

Wystawa czasowa „BMW i. Visionary Mobility.”

Tematem wystawy jest marka BMW oraz jej bohaterowie – BMW i3 oraz BMW i8. Przez 18 miesięcy muzeum będzie stać pod znakiem wizjonerskich koncepcji mobilności i pojazdów. Wystawa jest poświęcona osiągnięciom marki BMW, która najpierw wyznaczyła nowe standardy modelami BMW i3 oraz BMW i8, a następnie swoimi licznymi usługami mobilnościowymi zrewolucjonizowała indywidualną komunikację samochodową w dużych miastach.

Historia przyszłości

Ścieżka tematyczna wiodąca przez nową wystawę rozpoczyna się tam, gdzie swój początek bierze zapotrzebowanie na alternatywne koncepcje mobilnościowe: w środowisku miejskim, zwłaszcza w tzw. megamiastach. Obrazowe instalacje poruszające takie problemy jak zasoby i emisje, uświadamiają odwiedzającym, przed jakimi wyzwaniami stoi nasze nowoczesne społeczeństwo i jakie szanse już dzisiaj oferuje elektryfikacja mobilności.

Zielona przestrzeń w sercu miasta

Wystawa prezentuje także polski projekt zrealizowany dla BMW i pod nazwą „Miasto i Ogród”. Inicjatywa zakładała stworzenie zielonych enklaw pod uprawy na terenie dawnej Fabryki Norblina oraz na Płycie Głównej przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jej ideą była zmiana tych miejsc w przyjazną dla mieszkańców przestrzeń oraz inspirowanie do podjęcia rozmowy na temat zrównoważonego stylu życia.