BMW i8 Roadster 4 elements
22 Marzec 2019

BMW i8 Roadster 4 elements

W BMW sztuka i samochody są ze sobą ściśle powiązane

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc

Samochód został zaprojektowany przez znanego na całym świecie czesko-niemieckiego artystę Milana Kunca, we współpracy z praską galerią Cermak Eisenkraft. Projekt ma na celu zwrócenie w oryginalny sposób uwagi na tematy związane z ochroną środowiska i długotrwałym zrównoważonym rozwojem. Dlatego też jako „płótno malarskie” wybrany został rewolucyjny sportowy samochód hybrydowy plug-in – BMW i8 Roadster.


The Ocean Cleanup

Aby BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc w możliwie największym stopniu miało pozytywny wpływ na środowisko, uzyskane środki finansowe zostaną przekazane organizacji The Ocean Cleanup, aby wesprzeć ją w misji uwolnienia naszych oceanów od plastiku. Jest to naturalna kontynuacja podejścia ściśle związanego z łańcuchem dostaw BMW i.

Milan Kunc (1944)

Artysta jest malarzem, który tworzył głównie w Niemczech, Włoszech, USA, Holandii, Indiach i Czechach, z których wyemigrował w 1969 roku i dokąd powrócił w 2004 roku. Jego sztuka urzeka oryginalnym stylem i treścią. Uznawany jest za reprezentanta jednocześnie kilku stylów sztuki, takich jak pop-surrealizm, ost pop czy lowbrow; stworzył własną malarską ekspresję, co widać na rysunkach, fotokolażach, a przede wszystkim na płótnie czy złocie płatkowym.