BMW prezentuje model CSL Hommage R
29 Październik 2015

BMW prezentuje model CSL Hommage R

Jubileuszowa interpretacja legendarnego modelu

Marka BMW obchodzi 40- tą rocznicę oficjalnego rozpoczęcia swojej motoryzacyjnej działalności na rynku amerykańskim. Również w tym samym, 1975 roku, bawarski producent wystartował w wyścigach modelem 3.0 CSL. Niemcy odnieśli duży sukces, wygrywając wyścig w Sebring. Sportowy CSL stał się amerykańską legendą z Bawarii.

3.0 CSL Hommage R ma wiele nawiązań stylistycznych do swojego 40- to letniego brata, począwszy od charakterystycznego dla modeli Motorsport malowania, poprzez duży, wyrazisty tylny spojler, a kończąc na charakterystycznych elementach deski rozdzielczej. Należy pamiętać jednak, że jest to projekt całkowicie współczesny, w pełni przystosowany do jazdy po torze.

Sportowe nadwozie samochodu zostało wykonane z włókna węglowego, co pozwoliło zmniejszyć jego masę. Wnętrze natomiast to prawdziwy majstersztyk sztuki wyścigowej. Wystrój jest niemal spartański, co podkreśla drewniana deska rozdzielcza i para niewielkich, skromnych wyświetlaczy. Kierownica ma kształt steru rodem z samolotu, na środku której dumnie prezentuje się logo marki. Tuż za kierownicą widać łopatki zmiany biegów. Co nietypowe, a jednocześnie bardzo ciekawe, wszystkie potrzebne kierowcy informacje wyświetlane są na szybie kasku. Widok spod kasku przypomina ekran wyścigowej gry na konsoli. Dzięki temu rozwiązaniu, kierowca stał się jeszcze bardziej połączony z samochodem.

Dolna część deski rozdzielczej ma karbonową fakturę, a sportowy charakter idealnie uzupełniają kubełkowe fotele z zamontowanymi sześcio-punktowymi pasami bezpieczeństwa.

Model pozostaje w fazie prototypu i nic nie wskazuje, aby miała odbyć się jego produkcja na większą skalę.