BMW wraca do Le Mans
19 Maj 2018

BMW wraca do Le Mans

Światowa premiera nowego BMW serii 8 Coupé

24 godziny i wielka chwila

Oczekiwanie na 24-godzinny wyścig w Le Mans jest idealnym tłem dla światowej premiery nowego BMW serii 8 Coupé, która odbędzie się 15 czerwca 2018 roku. Nowy, luksusowy samochód sportowy został opracowany równolegle z BMW M8 GTE, z którym BMW Motorsport dzień później powróci do Le Mans po raz pierwszy od 2011 roku.


Debiut modelu seryjnego

Szeroki wyścigowy know-how widać szczególnie w nowym BMW M850i xDrive Coupé, które dzięki swojemu wyposażeniu – nowy silnik V8, inteligentny napęd na cztery koła, regulowana blokada tylnego mechanizmu różnicowego, zintegrowany aktywny układ kierowniczy, adaptacyjny układ jezdny M Professional oraz 20-calowe koła ze stopów lekkich i opony High Performance – gwarantuje wybitną dynamikę jazdy.

Nowe BMW serii 8 Coupé

Spontaniczne oddawanie mocy, porywająca zwinność i maksymalna precyzja w niezwykle dynamicznych sytuacjach podczas jazdy podkreślają charakter sportowego samochodu dopracowanego na torze wyścigowym. Nowe BMW serii 8 Coupé przekonuje również jako samochód do spokojnej jazdy. Na długich trasach na autostradach i drogach krajowych oferuje nie tylko komfort jazdy, ale też nowoczesny luksusowy klimat.