C5 Aircross z fabryki w Rennes – La Janais
09 Październik 2018

C5 Aircross z fabryki w Rennes – La Janais

Nowy SUV pojawi się na Salonie Samochodowym w Paryżu ze znakiem „Origine France Garantie”

Nowy SUV C5 Aircross

Samochód będzie prezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w dniach 4 do 14 października 2018 roku, w wersji produkowanej we Francji. Model ten wyróżnia się unikatowym charakterem, większym komfortem i modułowością. Jest już dostępny na zamówienie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2019 roku.

Wybór fabryki powodem do dumy

Nowy SUV C5 Aircross jest produkowany w fabryce w Rennes – La Janais, miejscu o symbolicznym znaczeniu dla Citroëna. Model otrzymał w sierpniu znak „Origine France Garantie”. W zakładzie produkowana była większość legendarnych modeli Marki i z powodzeniem przeszedł dogłębną transformację przed uruchomieniem produkcji nowego, sztandarowego modelu Citroëna.

Fabryka w Rennes – La Janais

Jest to historyczny kompleks przemysłowy marki, który powstał w 1960 roku z inicjatywy generała de Gaulle’a. Zamiarem było uczynienie Bretanii regionem przemysłowym oraz stworzenie zakładu produkującego modele Citroëna. Ze względu na potrzeby wydajności produkcyjnej Groupy PSA, fabryka produkuje także modele innych marek grupy, ale do dziś jest ściśle związana z Citroënem.