Carsharing typu peer-to-peer
15 Maj 2018

Carsharing typu peer-to-peer

MINI Sharing umożliwia hiszpańskim właścicielom MINI udostępnianie swojego auta znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom za pośrednictwem aplikacji

Indywidualna forma carsharingu

Dzięki aplikacji, właściciel MINI może pozwolić znajomym, członkom rodziny lub współpracownikom na łatwe otwieranie i uruchamianie MINI za pośrednictwem smartfonu. W ramach projektu pilotażowego w Madrycie ta indywidualna forma carsharingu jest obecnie testowana w codziennych warunkach.


Pilotaż systemu carsharingu typu peer-to-peer

Program przewidziany jest dla 500 samochodów. Mogą w nim uczestniczyć właściciele aktualnych modeli MINI wyprodukowanych od marca 2018 roku. Auta te można wyposażyć lub doposażyć w moduł MINI Sharing, umożliwiający dostęp do samochodu i uruchomienie silnika za pośrednictwem smartfonu.


Po zakończeniu jazdy MINI jest parkowane w miejscu uzgodnionym z właścicielem

Aplikacja MINI Sharing generuje raport z danymi jazdy potrzebnymi do rozliczenia. Umożliwia to kierowcom płacenie właścicielowi MINI za frajdę z jazdy za pośrednictwem serwisu PayPal. Kalkulacja kosztów w aplikacji opiera się na zryczałtowanej stawce wynoszącej 0,30 euro za kilometr.