Cayenne S Coupé o mocy 440 KM
19 Maj 2019

Cayenne S Coupé o mocy 440 KM

Porsche wprowadza na rynek kolejny mocny wariant Cayenne Coupé

Samochód można już zamawiać

Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach sprzedaży pod koniec lipca. Sercem nowego Cayenne S Coupé jest 2,9-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, rozwijający moc 440 KM. Maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm gwarantuje wyśmienite przyspieszenie – ze standardowym pakietem Sport Chrono nowy SUV coupé rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 263 km/h.

Nowym Cayenne S Coupé Porsche rozszerza swoją gamę modeli

Z końcem maja w Porsche Centrach pojawią się Cayenne Coupé o mocy 340 KM oraz Cayenne Turbo Coupé o mocy 550 KM. Najważniejsze cechy Coupé to bardziej wyraziste proporcje z unikalną tylną częścią nadwozia, adaptacyjny tylny spojler, dwie różne koncepcje dachu oraz tylna kanapa wyprofilowana na kształt osobnych foteli, z wysokością siedziska obniżoną względem Cayenne o 30 mm. Standardowo samochód wyposażono w panoramiczny, stały szklany dach o powierzchni 2,16 m2.

Innowacyjny 6-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem w centralnej konfiguracji

2,9-litrowy silnik biturbo Cayenne S Coupé generuje maksymalny moment obrotowy 550 Nm w szerokim zakresie prędkości obrotowych– od 1800 do 5500 obr./min. Obie turbosprężarki umieszczono tu pomiędzy rozwidlonymi głowicami. W rezultacie jednostka ma zwarte wymiary i może być zamocowana niżej, co z kolei obniża środek ciężkości, poprawiając dynamikę poprzeczną. Skrócenie drogi, jaką pokonują spaliny pomiędzy komorami spalania a turbosprężarkami, owocuje wyjątkowo spontaniczną reakcją silnika oraz szybszym przyrostem mocy.