„Disco Volante” przybywa do Kyoto
04 Kwiecień 2018

„Disco Volante” przybywa do Kyoto

FCA Heritage i Alfa Romeo biorą udział w japońskim Konkursie Elegancji

Zamek Nijō w Kyoto

W siedemnastowiecznej siedzibie potężnego rodu szogunów, wpisanej na listę Światowego Dziedzictw UNESCO, odbędzie się „Konkurs Elegancji", prestiżowa impreza, w której biorą udział najlepsze zabytkowe samochody świata. W japońskim konkursie nie może zabraknąć FCA Heritage, działu zajmującego się odzyskiwaniem i promocją dziedzictwa historycznego marek należących do Grupy FCA.

Alfa Romeo 1900 C52 Coupé „Disco Volante"

Prototyp „Disco Volante", wykonany na przełomie 1952 i 1953 roku, został zaprojektowany przez Gioacchino Colombo na bazie 1900 Sprint, od której odziedziczył niektóre elementy. W odróżnieniu od samochodów seryjnej produkcji, zbudowanych na nadwoziu samonośnym, Alfa „Disco Volante" jest zbudowana na ramie rurowej. Silnik dysponujący mocą 158 KM rozpędzał ten niezwykły samochód powyżej 220 km/h.

Giulia Quadrifoglio

Zaprojektowany w Centrum Stylu Alfy Romeo design fascynującej Giulii, jest potwierdzeniem najlepszej włoskiej tradycji, która łączy w sobie harmonijne proporcje, linearność stylu, wysoką jakość materiałów i elementów wykończenia z aluminium, drewna i skóry. Całość wzbogacona kultowymi elementami należącymi do ponad 100-historii marki.