Drony w fabrykach Škody
15 Listopad 2018

Drony w fabrykach Škody

ŠKODA AUTO kontynuuje rozwój cyfryzacji procesów produkcyjnych

W fabryce marki trwają testy pierwszego drona

Celem urządzenia jest usprawnienie inwentaryzacji i ułatwienie pracownikom wykonywania codziennych zadań. Te bezzałogowe pojazdy powietrzne są w stanie identyfikować i liczyć kontenery znajdujące się poza fabryką oraz określać ich dokładną lokalizację. Wdrożenie innowacyjnej technologii do codziennej pracy planowane jest w drugiej połowie 2019 r.

Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki:

"Bezustannie dążymy do zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych w fabrykach ŠKODA AUTO oraz usprawnienia pracy. Dzięki zastosowaniu dronów przy inwentaryzacji jesteśmy w stanie dużo szybciej i dokładniej realizować codzienne operacje. Dlatego kluczowym elementem strategii ŠKODY jest automatyzacja procesów produkcyjnych."

Pierwszy dron w fabryce Škody w Mlada Boleslav

Dron został oparty na projekcie standardowego modelu Kingfisher oferowanego przez firmę Robodrone. Jest wyposażony w sześć wirników, lata z prędkością do 20 km/h oraz przenosi towary o masie do 5 kg. W trakcie trwającej fazy testowej zadaniem drona jest identyfikowanie i liczenie pustych kontenerów, znajdujących się na zewnątrz fabryki.