DS Automobiles na Poznań Motor Show
05 Kwiecień 2018

DS Automobiles na Poznań Motor Show

DS zaprezentuje podczas Poznań Motor Show swoje najnowsze dzieło, SUV-A DS 7 Crossback

DS Automobiles odwołuje się do Paryskiego luksusu

Marka kapitalizuje styl i najlepsze tradycje francuskiego designu, wyrafinowanej technologii i awangardowego stylu: cech, które sprawiły, że model DS19 z 1955 r. stał się ikoną francuskiej motoryzacji i swych czasów. Najnowszy model marki, SUV DS 7 Crossback realizuje wszystkie postawione przed nim zadania. To pierwszy pojazd opracowany w całości przez inżynierów DS Automobiles.

Awangardowy design

DS Wings, czyli główny element pasa przedniego rodziny DS to duży, sześciokątny grill z przodu, uskrzydlony parą nowoczesnych reflektorów DS ACTIVE LED VISION. Ich soczewki – po uruchomieniu samochodu – zapalają się na purpurowo i obracają o 180° w efektownym świetlnym show. To nie tylko ciekawy zabieg stylistyczny, ale i zapowiedź możliwości jakie oferują: aktywnego dostosowania zakresu i zasięgu oświetlenia drogi przed samochodem, w zależności od warunków i prędkości auta.

DS 7 Crossback

Nowy SUV może być napędzany nowoczesnymi silnikami PureTech o mocy 130 KM, 180 KM i 225 KM. Dwie najmocniejsze wersje współpracują z automatyczną, 8-stopniową przekładnią EAT8. Dostępne są także silniki wysokoprężne BlueHDI o mocy 130 KM i 180 KM. DS 7 Crossback oferowany jest w czterech wersjach wyposażenia: Chic, Be Chic, So Chic i Grand Chic.