Duster z nowym silnikiem benzynowym
30 Grudzień 2018

Duster z nowym silnikiem benzynowym

Już od stycznia można zamawiać Dacię Duster z nowym silnikiem benzynowym 1.3 TCe 130 lub 150 KM

Nowa oferta silnikowa Dustera

Dacia Duster oferuje najbardziej niezawodne i sprawdzone technologie za przystępną cenę. Teraz w nowej ofercie, z nowym silnikiem, Duster zapewnia większy komfort jazdy, wykazuje wyższy moment obrotowy w niskim zakresie obrotów i większą dostępność momentu na wysokich obrotach przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa i emisji CO2.

Najwyższe standardy jakościowe

Nad stworzeniem tego niezwykle efektywnego silnika pracowali inżynierowie Grupy Renault, Aliansu Renault-Nissan i koncernu Daimler. Stworzenie tej jednostki, spełniającej najwyższe standardy jakościowe wymagało ponad 40 000 testów. W silniku zastosowano innowacje wdrożone w ostatnich latach przez Alians Renault-Nissan. Wśród nich wymienić należy technologię pokrycia cylindrów specjalną powłoką „Bore Spray Coating”.

Nowe silniki 1.3 TCe 130 FAP i 150 FAP

Nowe silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim zostały teraz wyposażone w filtr cząstek stałych do silników benzynowych (FAP). Nowa generacja silników benzynowych, które gwarantują większą przyjemność z jazdy Dusterem, dostępna jest w dwóch wersjach: o mocy 130 KM oraz 150 KM.