Elektromobilność Škody
27 Listopad 2018

Elektromobilność Škody

ŠKODA określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności

Rozwój na płaszczyźnie elektromobilności

Zgodnie z zapowiedzią, w przyszłym roku marka zaprezentuje pierwsze, zelektryfikowane modele samochodów. Jako jeden z pionierów w zakresie wdrażania najnowszych technologii, Škoda wyznaczyła główne wyzwania w kontekście poszerzania oferty o zeletryfikowane modele pojazdów.

Najważniejsze cele

Kluczowym aspektem podczas wdrażania technologii z zakresu elektromobilności jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, jak i oferowanie najlepszych systemów wspomagania kierowcy oraz usług z obszaru connectivity w zelektryfikowanych modelach samochodów. Dlatego jednym z priorytetów Škody jest możliwość zapewnienia klientów o tym, że zakup samochodu elektrycznego odpowiada ich wymaganiom i stanowi dobrą inwestycję w przyszłość.

Komfort w trakcie jazdy

Przykład modelu koncepcyjnego VISION E pokazał, że samochody elektryczne Škody będą wyróżniać się pod względem przestronności. Wnętrze auta przypomina te, które znane są z dostępnych w aktualnej ofercie modeli SUV-ów. Dzięki dodatkowej przestrzeni uzyskanej przez usunięcie silnika spalinowego i skrzyni biegów, w pojazdach elektrycznych pojawia się miejsce na dwa bagażniki – z przodu i z tyłu.