Elektryczny Land Cruiser
18 Lipiec 2018

Elektryczny Land Cruiser

Toyota Land Cruiser w wersji elektrycznej już jest – w kopalni miedzi w Australii

Niezniszczalna terenówka Toyoty

Land Cruiser bardzo chętnie wykorzystywany w przemyśle ciężkim – w wersji elektrycznej okazała się idealnym rozwiązaniem dla kopalni. Zapewnia charakterystyczną dla Land Cruisera niezrównaną trwałość i odporność oraz tak potrzebne pod ziemią czyste powietrze.

Land Cruiser znaczy wytrzymałość

Voltra eCruiser to przerobiony Land Cruiser 70, niezniszczalna terenówka do ciężkiej pracy, bez której trudno się obyć na pustkowiach Australii, Afryki czy Azji. Model ten zadebiutował w 1984 roku w dwóch liniach – Heavy Duty i Light Duty. Z tego drugiego wyewoluowała dostępna dziś w Europie luksusowa, rekreacyjna terenówka Land Cruiser 150. Natomiast model 70 Heavy Duty, choć wielokrotnie modernizowany, pozostał wierny swojej tradycji nastawionej na wytrzymałość i możliwości terenowe.

Elektryczna Toyota Land Cruiser

Pierwszy Voltra eCruiser jest prototypem, który przechodzi właśnie test operacyjny w kopalni Olympic Dam w Południowej Australii. Samochód opracowała firma Autoline, specjalizująca się w modyfikacjach off-roadowych Toyot na potrzeby górnictwa i innych gałęzi ciężkiego przemysłu. Po zakończeniu fazy próbnej, Autoline zamierza uruchomić pod marką Voltra seryjną produkcję oryginalnych Land Cruiserów 70, przygotowanych do specjalistycznych zadań.