FCA partnerem EFNI
10 Październik 2018

FCA partnerem EFNI

Grupa Fiat Chrysler Automobiles była partnerem strategicznym 8. edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie w dniach 26-28 września 2018

W ponad 60 wydarzeniach

W sesjach plenarnych, panelach i spotkaniach wzięło udział prawie 1400 gości. Przedsiębiorcy, ekonomiści, członkowie rządu, politycy, autorytety ze świata kultury i nauki dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii Europejskiej. Europejskie Forum Nowych Idei obsługiwało ponad 100 dziennikarzy z prawie 40 redakcji.

Polska historia

Grupa Fiat Chrysler Automobiles zaznaczyła swoją obecność na EFNI w kontekście 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, podkreślając swoje związki z Polską trwające od dziesiątków lat. Prezentacja zabytkowego modelu Fiata 508 miała uświadomić uczestnikom wydarzenia, że samochody pod marką Fiat były produkowane w Polsce już w okresie międzywojennym.

Odwiedzający ekspozycję

Ekspozycję FCA podczas EFNI w Sopocie mieli okazję zobaczyć m.in. przedstawiciele polskiego rządu i instytucji rządowych. Wśród uczestników byli także Pat Cox, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług, oraz uczestnicy debaty premierów.