FCA What’s Behind – odcinek 2
02 Czerwiec 2019

FCA What’s Behind – odcinek 2

W RPA samochody dzielnie sprawdzają się w gorącym klimacie

Drugi odcinek

W drugim odcinku przesuwamy się około 15 000 kilometrów na południe, do Upington, w prowincji Northern Cape w Republice Południowej Afryki, na granicy z Botswaną i Namibią, w celu przeprowadzenia testów w gorącym klimacie. Założone w 1884 r. miasto nosi nazwę kolonizatora Thomasa Upingtona i położone jest w żyznej dolinie, nad brzegami rzeki Oranje na wysokości 835 m n.p.m.

Po co testować samochody w gorącym klimacie?

Każdy samochód, który dociera do etapu produkcji, musi być wytrzymały na wszystkie warunki pogodowe. W szczególności, całoroczny gorący klimat oznacza, że wszelkie regulacje i testy można powtarzać wielokrotnie, na przykład próby silnika, skupiając się w szczególności na chłodzeniu i właściwościach jezdnych, testy klimatyzacji, kontrola utrzymania komfortu klimatycznego, sprawdzenie utrzymania charakterystyk materiałów i czasów reakcji poszczególnych układów pojazdu.

Za kulisami testów FCA w Upington

W odróżnieniu od obiektu doświadczalnego Arjeplog, w Upington nie ma obiektów przeznaczonych do testowania, ponieważ to ostatnie przeprowadzane jest w miejscach, które odtwarzają warunki środowiskowe potrzebne do oceny określonych aspektów lub rozwiązań związanych z osiągami w określonych warunkach środowiska.