hatchback Lexus CT
26 Październik 2018

hatchback Lexus CT

Lexus CT zadebiutował w 2010 roku, stając się równocześnie pierwszym na świecie luksusowym hatchbackiem z napędem hybrydowym

Napęd prosto z Toyoty Prius

Pod maskę samochodu trafił układ hybrydowy znany z trzeciej generacji Toyoty Prius i hybrydowego Aurisa. Składa się on z pracującej w cyklu Atkinsona jednostki benzynowej o pojemności 1,8 litra i mocy 99 KM oraz silnika elektrycznego wytwarzającego 82 KM. Oba silniki współpracują, dając moc sumaryczną na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest na koła przednie za pomocą bezstopniowej skrzyni biegów E-CVT.

Luksusowe wnętrze i ciekawe wyposażenie

Już podstawowa dla modelu CT odmiana Elegance kosztująca od 100 900 zł jest bardzo przyzwoicie wyposażona. Na liście akcesoriów niewymagających dopłaty znalazła się między innymi dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, czujniki deszczu oraz układ audio składający się z 6 głośników i 7-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego.

Używany Lexus CT?

Lexus CT to jeden z modeli, które z racji bezawaryjności utrzymują wartość. W Programie Lexus Select można znaleźć obecnie kilkanaście ofert sprzedaży tego auta. Program gwarantuje, że używany pojazd został sprawdzony przez mechaników, a potwierdzeniem tego może być gwarancja nawet do 500 tys. km przebiegu.