Hilux: pickup o dwóch twarzach
14 Wrzesień 2018

Hilux: pickup o dwóch twarzach

Toyota Hilux synonimem niezniszczalnego pickupa do ciężkiej pracy

Japoński model powstaje od 50 lat

Hilux zadebiutował w 1968 roku i od tego czasu doczekał się już ósmej generacji. Każda z nich odnosiła sukcesy i była kolejną cegiełką, budującą legendę modelu. Dziś podróżując po świecie szybko przekonamy się, że pickup japońskiej marki to hit sprzedaży, popularny w bardzo wielu krajach.

Dwie twarze Hiluxa

Hilux produkowany jest w kilku wersjach nadwozia – z dwudrzwiową kabiną z fotelami dla kierowcy i pasażera, przedłużoną kabiną 4-miejscową oraz podwójną z czworgiem drzwi i miejscami dla pięciu osób. Wszystkie wersje Hiluxa mają tę samą długość 5330 mm, co oznacza, że wielkość przestrzeni bagażowej zależy od wersji nadwozia, dając wybór między bardziej użytkowym lub osobowym charakterem samochodu.

Luksus na co dzień i w terenie

Hilux jest dostawczą terenówką, a nie modnym crossoverem, co nie znaczy że odbiega standardem wyposażenia od aut osobowych. Pick-up Toyoty może być wyposażony nawet w skórzaną tapicerkę, nawigację czy systemy bezpieczeństwa czynnego, wchodzące w skład pakietu Toyota Safety Sense. Posiada też dodatki wpływające na jego cechy użytkowe. To między innymi orurowanie przestrzeni bagażowej czy boczne ze stopniami ułatwiającymi wsiadanie.