Honda na torze i na drogach
06 Maj 2018

Honda na torze i na drogach

Kierowcy zespołu Formuły 1, Red Bull Toro Rosso Honda, będą na co dzień jeździli Hondami Civic Type R

Wprowadzony na rynek w 2017 roku Civic Type R

Samochód produkowany w brytyjskich zakładach Honda of the UK Manufacturing jest idealnym pojazdem do jazdy zarówno po torze wyścigowym, jak i poza nim. Po pobiciu rekordu pętli Nordschleife toru Nürburgring w klasie seryjnych samochodów z napędem na przednią oś, z czasem okrążenia wynoszącym 7 min. 43,8 sek, model ten uznany został za „samochód wyścigowy na publiczne drogi”.


Red Bull Toro Rosso Honda

Zarówno Pierre Gasly, jak i Brendon Hartley rywalizują w tym roku o mistrzostwo Formuły 1 w swoim pierwszym pełnym sezonie wyścigowym. W ubiegłym miesiącu, kończąc Grand Prix Bahrajnu na czwartej pozycji, młody Francuz zdobył pierwsze punkty w F1 dla siebie i pierwsze w tym sezonie dla Red Bull Toro Rosso.


Aktualny model Civica Type R

Honda zapewniła jego użytkownikom najbardziej satysfakcjonujące wrażenia z jazdy. Udoskonalona jednostka VTEC TURBO o pojemności 2.0 l osiąga moc maksymalną 320 KM przy 6,500 obr./min., przy czym maksymalny moment obrotowy 400 Nm dostępny jest w zakresie 2,500-4,500 obr./min. Samochód potrzebuje zaledwie 5,7 sekundy na sprint 0-100 km/h, a jego prędkość maksymalna to 272 km/h.