Hybrid DT2
13 Maj 2018

Hybrid DT2

W ramach planu elektryfikacji Grupy PSA, firma Punch Powertrain będzie dostawcą skrzyni biegów najnowszej generacji e-DCT

Skrzynia biegów najnowszej generacji

Elektrycznie sterowana skrzynia biegów – hybrid DT2 - z podwójnym sprzęgłem i silnikiem zasilanym prądem o napięciu 48 V będzie montowana w modelach typu MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicles).

Grupa PSA zaangażowana w elektryfikację samochodów

Grupa PSA podjęła decyzję o przyspieszeniu przejścia do produkcji samochodów zelektryfikowanych (hybrydowych i całkowicie elektrycznych) i stawia za cel stworzenie do 2025 roku modeli elektrycznych dla 100% swojej gamy. Współpraca z dostawcą elektrycznych skrzyń biegów kolejnej generacji, firmą Punch Powertrain, jest dla Grupy PSA wyborem strategicznym.

DCT - modelowa skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem

Dla Grupy PSA głównym powodem nawiązania współpracy z Punch Powertrain była rewolucyjna koncepcja chronionej patentem skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem, która umożliwia zmniejszenie wchodzących w jej skład elementów, a zatem również jej objętości i masy. Ponadto, skrzynia charakteryzuje się doskonałą wydajnością i obniżonym zużyciem paliwa z zachowaniem konkurencyjnych kosztów. Skrzynia kolejnej generacji, w konfiguracji 48 V, będzie montowana w przyszłych modelach samochodów Grupy PSA.