Hybrydowa flota Toyoty
30 Grudzień 2017

Hybrydowa flota Toyoty

AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. wprowadza do swojej floty kilkadziesiąt hybrydowych Toyot

Niskoemisyjne samochody Toyoty

Samochody niskoemisyjne to nie tylko oszczędności, ale także wyraz troski o zdrowie społeczeństwa. Z takiego założenia wyszła firma biofarmaceutyczna AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o., która utworzyła flotę niemal 100 samochodów hybrydowych Toyoty.

AstraZeneca zajmuje się ochroną zdrowia w stu krajach

Wymieniając konwencjonalne samochody na hybrydy Toyoty, polski oddział firmy udowadnia, że w polu jej zainteresowań leży także profilaktyka chorób cywilizacyjnych, m.in. poprzez redukcję emisji spalin. Dotychczas we flocie polskiego przedstawicielstwa firmy znajdowały się dwa modele ToyotyAvensis i RAV4. Obecnie dołączają do nich Prius i RAV4 Hybrid.

Wykorzystanie silnika elektrycznego

Napęd hybrydowy to połączenie silnika benzynowego z elektrycznym, które współpracują z baterią trakcyjną za pośrednictwem przekładni planetarnej. Wszystkie hybrydy Toyoty mogą samodzielnie poruszać się z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego i wtedy stają się samochodami zero-emisyjnymi. Dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego, poruszanie się jest ciche i komfortowe, a jednocześnie oszczędne i niskoemisyjne.