III edycja Dacia Duster Elf Cup
07 Czerwiec 2019

III edycja Dacia Duster Elf Cup

Już w ten weekend wystartuje nowy sezon Dacia Duster Elf Cup - trzecia edycja projektu stworzonego przez Renault Polska, Overlimit i Hołowczyc Racing

Rajd Terenowy Geotermia Lądek-Zdrój

W tym roku rywalizacja rozpocznie się nietypowo, bo od drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Na liście zgłoszeń do Dacia Duster Elf Cup znajduje się sześć załóg, z czego cztery to nowe ekipy, które dopiero zbierają rajdowe doświadczenia. Wśród nowych zawodników znalazł się m.in. kucharz i prezenter telewizyjny – Pascal Brodnicki.

Krzysztof Hołowczyc :

"Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ zbudowaliśmy zupełnie nowe rajdówki na bazie najnowszego modelu Dacii Duster i mamy też cztery nowe załogi, które już od jakiegoś czasu trenują i zdobywają rajdowe doświadczenia. Dotychczasowe ekipy Dacii mają już całkiem spore umiejętności, wiele rajdów na koncie, w tym sporo zagranicznych, więc rywalizacja będzie na pewno zacięta. Ten projekt się niesamowicie rozwinął i cieszy się dużym powodzeniem. Od tego roku oprócz pucharowych Dacii możemy się pochwalić homologacją do Grupy T2, więc zobaczymy jak wypadną Dacie Duster w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy Centralnej FIA."

Inauguracja sezonu 2019 odbędzie się w górskiej scenerii Sudetów

Rajd rozpocznie się w piątek ceremonią startu w Lądku-Zdrój, a następnie uczestnicy dwukrotnie pokonają OS „Czarna Góra”. W sobotę organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalneDługopole” i „Niemojów”, które także będą pokonywane dwa razy. Łączna długość trasy z pomiarem czasu to 112 km. Na liście zgłoszeń w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych i Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych znajdują się 52 samochody.