„Inwestycja Roku” Toyoty
11 Listopad 2018

„Inwestycja Roku” Toyoty

Uruchomienie produkcji kluczowych podzespołów napędu hybrydowego w wałbrzyskiej fabryce Toyoty „Inwestycją Roku”

Nowa linia produkcyjna podzespołów hybrydowych

To przełomowa inwestycja, która wprowadza do Europy najnowocześniejsze technologie Toyoty. Fabryka w Wałbrzychu jest pierwszym zakładem poza Azją, w którym produkowane są kluczowe elementy napędów hybrydowych. Inwestycja ta spotkała się z uznaniem kapituły konkursuDiamenty Top Industry” organizowanego przez Executive Club, która przyznała Toyocie główną nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku”.

Dariusz Mikołajczak, wiceprezes TMMP i dyr. fabryki w Jelczu-Laskowicach:

Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników i bazy dostawców, zwiększając nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki” - Podkreślił, dodając: „Aby sprostać nowym wyzwaniom, wzmacniamy nasz zespół o dodatkowych pracowników produkcji i inżynierów”.

TMMP uruchomiła produkcję przekładni do napędu hybrydowego 4. generacji

Koncern przeznaczył na nią blisko 300 milionów złotych, tworząc około 100 nowych miejsc pracy. Fabryka przez najbliższe miesiące będzie kontynuować rekrutację pracowników produkcji, utrzymania ruchu, logistyki oraz działu inżynieryjnego, związaną z tym projektem. Nowa inwestycja jest ważnym wkładem w rozwój elektromobilności w Polsce.