Jeep e-volution w Genewie
08 Marzec 2019

Jeep e-volution w Genewie

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, Jeep, jak zwykle mile zaskoczy publiczność

Nowy Renegade i Compass PHEV

W centrum uwagi na stoisku Jeepa w Genewie są nowe hybrydowe modele plug-in wyposażone w akumulatory, które można ładować z zewnętrznego źródła zasilania, a co za tym idzie, mogą magazynować więcej energii elektrycznej. To rozwiązanie pozwala na użycie mocniejszych silników elektrycznych, co przekłada się na zasięg wynoszący około 50 kilometrów i prędkość maksymalną około 130 km/h na silniku elektrycznym zarówno dla Renegade, jak i Compass.

Moc i zasięg

Jednostki elektryczne działają w synergii z nowym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem, by zwiększyć ogólną wydajność i moc. W przypadku Renegade'a moc wynosi 190 KM lub 240 KM, co zapewnia wyjątkową wydajność na drodze: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 7 sekund. Te same parametry, choć wciąż oczekujące na homologację, są osiągane przez pierwszego hybrydowego Compassa plug-in.

Połączone działanie dwóch systemów napędowych

Ponadto nowe SUV-y Jeep z hybrydową technologią plug-in są przyjemniejsze w prowadzeniu dzięki lepszemu przyspieszeniu i szybszej reakcji silnika. Są również wyjątkowo ciche i bardziej przyjazne dla środowiska, a emisja CO2 jest niższa niż 50 g/km.