Jeszcze większy SUV Lexusa
03 Luty 2019

Jeszcze większy SUV Lexusa

W ofercie Lexusa nie brakuje SUV-ów, niektórzy zgłaszają jednak zapotrzebowanie na jeszcze większe auto

Głos dealerów

Pomysł stworzenia Lexusa potężniejszego niż LX powstał w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Carla Sewella, przewodniczącego rady dealerów Lexusa i właściciela sieci salonów, japońska marka mogłaby zbudować większe, 7-miejscowe auto, a na amerykańskim rynku znalazłoby się dla niego miejsce. Za Oceanem samochód byłyby przede wszystkim konkurentem Cadillaca Escalade, którego długość dochodzi nawet do 5,7 m.

Wspólne geny z Toyotą Sequoią?

Jak sugeruje portal Lexus Enthusiast, jeśli Lexus zdecydowałby się na opracowanie jeszcze większego SUV-a, naturalną bazą byłaby Toyota Sequoia. Ten potężny, liczący ponad 5,2 m długości SUV jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 5,7 l i ma silną pozycję na amerykańskim rynku. Skorzystanie z konstrukcji Toyoty nie byłoby niczym zaskakującym, ponieważ zarówno model GX jak i poprzednie generacje LX-a mają wspólne geny z Toyotą Land Cruiser.

Lexus LQ - jeszcze jeden SUV z Japonii

7 maja 2018 roku Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym znak LQ. Analitycy przewidują, że tą nazwą zostanie oznaczony nowy, flagowy SUV Lexusa, wcielający w życie idee zaprezentowane przez koncept LF-1 Limitless. Chociaż długość auta zapewne przekroczy 5 metrów, jego charakterystyka będzie nieco inna. W środku możemy spodziewać się luksusu na niespotykanym dotąd poziomie, a liczba miejsc raczej nie będzie priorytetem.