Jeszcze większy zasięg BMW
02 Październik 2018

Jeszcze większy zasięg BMW

BMW i3 z nowym akumulatorom wysokonapięciowym

Modele BMW i z napędem elektrycznym

Od listopada 2018 r. pojemność ogniw zwiększono do 120 Ah i pojemność energetyczną brutto do 42,2 kWh w akumulatorach wysokonapięciowych nowej generacji, które pomogą BMW i3 oraz BMW i3s uzyskać jeszcze większy zasięg. W codziennej eksploatacji oba modele odnotowują wzrost o prawie 30% – do 260 km.

Większa pojemność energetyczna, wymiary bez zmian

Mimo zwiększonego zasięgu, ilość miejsca potrzebna do zabudowy akumulatora wysokonapięciowego oraz masa pojazdu niemal nie zmieniły się, podobnie jak osiągi i zużycie energii. BMW i3 napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW (170 KM) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3, natomiast wyposażone w silnik o mocy 135 kW (184 KM) BMW i3s w 6,9 s. Tym samym oba modele wyznaczają standardy dla sportowych osiągów w swoim segmencie pojazdów.

Wysokiej jakości elektronika ładowania

Dostępny w standardzie przewód ładowania jest przystosowany do podłączenia do tradycyjnych, domowych gniazd zasilających. W taki sposób akumulator o wydajności ładowania 2,4 kW, w ciągu ok. 15 godzin może naładować się do 80% swojej pojemności. Podłączenie do stacji BMW i Wallbox umożliwia trójfazowe, szybkie ładowanie z mocą 11 kW. Dzięki temu ładowanie akumulatora wysokonapięciowego do 80% jego pojemności skraca się do 3,2 godzin. Ponadto, elektronika ładowania i akumulator wysokonapięciowy BMW i3 i BMW i3s pozwalają także na korzystanie ze stacji szybkiego ładowania na prąd stały (DC). Moc ładowania osiąga tam 50 kW, dzięki czemu akumulator wysokonapięciowy jest naładowany w 80% już po 42 minutach.