Klasyczne Mini Electric
01 Kwiecień 2018

Klasyczne Mini Electric

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych 2018 w Nowym Jorku MINI zaprezentuje całkowicie elektryczną wersję klasycznego Mini

Motoryzacyjna ikona w całkiem nowej odsłonie

Klasyczne Mini Electric łączy w sobie kultowąstylistykę najpopularniejszego na świecie małego samochodu z przełomową technologią jazdy, która wyznacza kierunek mobilności miejskiej w świecie przyszłości. Prezentując ten samochód, MINI daje jasny sygnał zaangażowania w utrzymanie niepowtarzalnego charakteru marki, jednocześnie kładąc nacisk na innowacyjną technologię zeroemisyjną.

Podróż w czasie

Klasyczne Mini Electric jest efektem wyimaginowanej podróży w czasie, w której historia klasycznego modelu wzbogaciła się o kolejny, fascynujący rozdział. Oryginalne MINI z połowy XX wieku staje się ambasadorem świadomości ekologicznej oraz ucieleśnieniem zrównoważonej mobilności, której przyszłość dopiero się rozpoczyna.

Nowy model, zapewniający indywidualny styl oraz frajdę z jazdy

Już podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku pokazano model koncepcyjny Mini Electric Concept jako zapowiedź całkowicie elektrycznego modelu marki, który zostanie zaprezentowany w 2019 roku, w 60. rocznicę wprowadzenia na rynek klasycznego Mini. Całkowicie elektryczny model produkcyjny znajduje się aktualnie w fazie rozwoju, a rozpoczęcie produkcji w fabryce MINI w Oksfordzie zaplanowano na przyszły rok.