KODIAQ RS z najmocniejszym dieslem
27 Grudzień 2018

KODIAQ RS z najmocniejszym dieslem

Jednostka o mocy 240 KM to najmocniejszy motor wysokoprężny, jaki dotychczas był stosowany w seryjnych pojazdach Škody

Wyśmienite osiągi przy niskim zużyciu paliwa

Dzięki technice biturbo jednostka 2.0 TDI osiąga imponujący maksymalny moment obrotowy – 500 Nm w zakresie 1750-2500 obr./min; jej moc maksymalna wynosi 240 KM. Efekt: ŠKODA KODIAQ RS ma wyśmienite osiągi. Napędzany na obie osie SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 6,9 s i rozpędza się do prędkości 221 km/h.

Wyraziste brzmienie dzięki Dynamic Sound Boost

We współczesnych samochodach spotyka się szereg rozwiązań odpowiadających za sportowe brzmienie: od układów wydechowych z aktywnymi klapami, przez „podbicie” dźwięku, głośniki w kabinie lub głośnik umieszczony pod maską, aż po specjalny rezonator w układzie dolotowym. Dynamic Sound Boost spełnia cechy aktywnego układu wydechowego oferując autentyczne brzmienie na zewnątrz i we wnętrzu samochodu oraz wyjątkową wszechstronność.

Główne zalety systemu DSB

Dynamic Sound Boost pozwala przede wszystkim tworzyć sportowy wizerunek samochodu – w tym jego brzmienie słyszane na zewnątrz. Kolejnym niekwestionowanym atutem jest fakt, że Dynamic Sound Boost można sterować za pomocą systemów pokładowych – na przykład zmieniać intensywność modulacji dźwięku w zależności od trybu jazdy lub całkowicie wyłączyć tę funkcję.