Koncepcyjna Mazda RX-VISION
30 Październik 2015

Koncepcyjna Mazda RX-VISION

Sportowa Mazda z silnikiem wyposażonym w tłok obrotowy – wizja przyszłości w duchu Mazdy

Zgodnie z wizją przyjętą przez Mazdę, jej samochody mają dawać prawdziwą przyjemności z jazdy, wzbogacając motoryzacyjne doznania swych użytkowników i stając się niejako integralną częścią ich stylu życia. Taka filozofia nieustannie motywuje japońskiego producenta do przełamywania stereotypów i tworzenia pojazdów, które wpisują się w schemat obranej strategii.

Mazda pozostaje jedynym producentem z branży motoryzacyjnej, który nadal rozwija i na masową skalę produkuje silnik Wankla. Technologia ta nie tylko uosabia nieugiętego ducha firmy w podążaniu własną, niezależną ścieżką rozwoju, ale także przyczynia się do budowy unikalnej tożsamości marki i jej silnej więzi z klientem.

Koncepcyjna Mazda RX-VISION stanowi zatem platformę, na której zadebiutuje nowa generacja silnika z tłokiem obrotowym - SKYACTIV-R i ucieleśnia wizję sportowego samochodu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Innymi słowy, debiutujący w Tokio, koncepcyjny model RX-VISION przedstawia wizję przyszłości w typowym dla Mazdy stylu.

Aby stworzyć idealny silnik spalinowy, konstruktorzy Mazdy wrócili do desek kreślarskich i „od zera” zaprojektowali benzynową jednostkę SKYACTIV-G oraz wysokoprężny motor SKYACTIV-D.

Jednak nawet po zakończeniu produkcji modelu RX-8 w 2012 roku, Mazda nie zaprzestała prac nad rozwojem silnika Renesis. Jego nowa generacja została ochrzczona mianem SKYACTIV-R. Nazwa ta uosabia nieustanne dążenie Mazdy do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz odzwierciedla te same przesłanki, które kierowały inżynierami firmy przy budowie pakietu technologii SKYACTIV i zaowocowały rozwiązaniami poprawiającymi parametry w trzech kluczowych sferach związanych z silnikami Wankla – zużyciem paliwa, poziomem emisji oraz niezawodnością.