Koncepcyjny Nissan IMQ
07 Marzec 2019

Koncepcyjny Nissan IMQ

Nissan prezentuje koncepcyjny model IMQ podczas Salonu Samochodowego w Genewie 2019

Japońskie dziedzictwo

Pokazany po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie koncepcyjny IMQ płynnie łączy japońskie dziedzictwo z najnowocześniejszą, ukierunkowaną na człowieka technologią. Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania opracowane w ramach realizacji Nissan Intelligent Mobility, wizji marki dotyczącej przyszłości transportu samochodowego.

Elektryczny układ napędowy

Sercem modelu IMQ jest e-POWER nowej generacji, w 100% elektryczny układ napędowy, który zapewnia natychmiastowe, liniowe przyspieszenie. Powstał na bazie technologii e-POWER dostępnej obecnie w najlepiej sprzedających się modelach Nissan Note i Serena w Japonii. W IMQ jednostka osiąga całkowitą moc 250 kW i moment obrotowy 700 Nm.

Stylistyka nadwozia i wnętrza jako jedna całość

Pod względem wymiarów IMQ plasuje się pośrodku europejskiego segmentu kompaktowych crossoverów. W wyglądzie dominują czyste linie i przyjemne dla oka wzornictwo, a nadwozie tworzy z wnętrzem jedną całość. Najlepiej widać to w liniach szklanych elementów pojazdu, zaprojektowanych tak, aby robiły wrażenie jednorodnej powierzchni.