Koncepcyjny Nissan IMs
23 Styczeń 2019

Koncepcyjny Nissan IMs

IMs, zaprezentowany podczas targów North American International Auto Show 2019 w Detroit, to zupełnie nowy typ samochodu

Bliżej mu do limuzyny niż do crossovera

Rewolucyjne proporcje koncepcyjnego modelu IMs sprawiają, że tworzy on zupełnie nowy segment. Definiuje go tożsamość samochodu o całkowicie elektrycznym napędzie, o podwyższonej kabinie, z akumulatorem umieszczonym pod nadwoziem. Przestronne wnętrze skrywa niestandardowy układ siedzeń „2+1+2” z obrotowymi przednimi fotelami i tylną kanapą, na której mogą podróżować trzy osoby lub którą, po złożeniu obu skrajnych siedzeń, można przekształcić w komfortowy fotel „Premier Seat” na środku.

Alfonso Albaisa, wiceprezes ds. projektowania w firmie Nissan:

Rozwój technologii samochodów elektrycznych i jazdy autonomicznej umożliwił naszym projektantom zerwanie z konwenansami, które ograniczały tradycyjne samochody osobowe, i stworzenie zupełnie nowego rodzaju samochodu.

Projekt naznaczony wizją inteligentnej mobilności Nissana

Nietuzinkowy wygląd nadwozia i wnętrza modelu IMs uzyskano dzięki innowacyjnym technologiom samochodów elektrycznych oraz autonomicznej jazdy, opracowanym w ramach realizacji wizji inteligentnej mobilności Nissana, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem.