Koncepcyjny Nissan IMx KURO
27 Marzec 2018

Koncepcyjny Nissan IMx KURO

Bezemisyjny crossover z nową stylistyką i technologią Brain-to-Vehicle

Innowacyjny koncept Nissana

Nissan IMx KURO jest zapowiedzią przyszłych rozwiązań w ramach Nissan Intelligent Mobility, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem. Pojazd został zaprojektowany jako wzmocnienie połączenia między samochodem i kierowcą — jako niezawodny partner, który zapewnia bezpieczniejszą, wygodniejszą i bardziej emocjonującą jazdę.

Inteligentna jazda według Nissana

Podstawą technologiczną Nissana IMx KURO jest przyszła wersja systemu jazdy autonomicznej ProPILOT. Po wybraniu trybu jazdy ProPILOT, system chowa kierownicę w desce rozdzielczej i odchyla oparcia wszystkich foteli, aby kierowca i pasażerowie mieli więcej przestrzeni i mogli lepiej zrelaksować się w czasie podróży. W trybie manualnym kierownica wysuwa się, fotele wracają do normalnego położenia, a za prowadzenie pojazdu znów odpowiada kierowca.

Inteligentna energia

Koncepcyjny bezemisyjny Nissan IMx KURO jest oparty na nowej platformie samochodów elektrycznych Nissana, zaprojektowanej pod kątem maksymalizacji efektywności. Charakteryzuje się ona zupełnie płaską podłogą, co przekłada się na obszerność kabiny i poprawę dynamiki jazdy.