Konkurencja dla Lamborghini Urusa
01 Grudzień 2018

Konkurencja dla Lamborghini Urusa

Produkcyjna wersja futurystycznego crossovera Lexus LF-1 może zadebiutować już w 2020 roku

Napęd z Lexusa LS

Informacje o spodziewanej premierze przekazuje japoński portal Spyder7. Podobnie jak wcześniej dziennikarze przewidują, że do napędu auta posłużą jednostki dobrze już znane z flagowej limuzyny Lexusa – modelu LS. Jeśli tak się stanie, nowy luksusowy crossover Lexusa będzie napędzany 3,5-litrowym silnikiem V6 z doładowaniem twin-turbo, którego moc w sedanie wynosi 417 KM i 299-konnym układem hybrydowym również z motorem V6.

670 koni pod maską?

Pojawiają się również pogłoski o wyczynowym modelu z linii F, którego moc mogłaby zbliżać się do 670 KM. Tak skonfigurowane auto zdaniem japońskiego portalu będzie kosztowało 150 tys. dolarów i może stać się ciekawą alternatywą dla 650-konnego i kosztującego 200 tys. dolarów Lamborghini Urusa. Sam Lexus prezentując koncepcyjnego crossovera zapowiedział, że jest przygotowany do przyjęcia różnych typów napędu, w tym nawet ogniw paliwowych.

Lexus LQ, czyli flagowy crossover

Futurystyczny Lexus LF-1, zaprezentowany w styczniu w Detroit jest dziełem kalifornijskiego studia Calty Design Research. Koncepcyjne auto o niepowtarzalnym wyglądzie i charakterystycznej sylwetce przypominającej gran turismo ma być twórcą nowej klasy flagowych, luksusowych crossoverów. Mierzące ponad 5 metrów auto może otrzymać nazwę LQ – właśnie taki znak towarowy 7 maja 2018 roku Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym.