Land Cruiser - pogromca Terminatora
30 Maj 2019

Land Cruiser - pogromca Terminatora

Klasyczny Land Cruiser 80 na ekranach kin

W listopadzie do kin wchodzi kolejna część Terminatora

Już teraz w internecie jest dostępny pierwszy trailer. W filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie” powraca Linda Hamilton w roli Sarah Connor, gwiazda pierwszej i drugiej części. Sarah Connor wkracza do akcji jako starsza pani z bazuką, którą bez zmrużenia oka staje do walki z supernowoczesnym robotem. Dla miłośników motoryzacji istotny jest jednak inny szczegół – Sarah wjeżdża na scenę klasycznym Land Cruiserem 80.

Luksus z roku 1990

Land Cruiser 80 to w filmie Tima Millera pojazd do walki z robotami, jednak w rzeczywistości model ten należy do bardziej komfortowej linii Land Cruiserów. Samochód trafił do sprzedaży w 1990 roku z zadaniem wyznaczenia nowych standardów na rynku aut terenowych pod względem technologii i luksusu.

Nowa stylistyka

W Ameryce Północnej, podobnie jak w Europie, auto miało stały napęd 4x4. Z przodu przypominało samochód osobowy, ale szerokie opony i poszerzone błotniki nie pozostawiały wątpliwości co do jego możliwości terenowych. W ten sposób Land Cruiser pod względem stylistyki zerwał z dotychczasową tradycją japońskich terenówek. Nie zmieniło to jednak jego off-roadowej funkcjonalności.